به وبلاگ مذهبی جبرئیل خوش آمدید

مقدمات احضار جن/ بخش دوم/ مندل یا حصار(2):

دوستان خوب خودم سلام! تو پست در مورد واجبات گفتم، خب حالا یه نفر همه این کارها رو کرد، می تونه بره یه کتاب برداره و جن احضار کنه؟

جواب نه است.

برای احضار جن مقدماتی وجود داره:

1) مکان: محلی که می خوایین توش جن احضار کنین خیلی مهمه، حداقل شرایط یه محل مناسب پاک بودن، خلوت بودن(جز شما کس دیگه ای نباشه) و ساکت بودنه؛

2)استعمال بوی خوش: مطمئن نیستم اما فکر می کنم تو یکی از پستها در مورد بوی خوش چیزایی گفته باشم. عود، عنبر، مشک، اسپند و خیلی گیاههای خوشبوی دیگه برای احضار جن لازمه، چرا که اجنه از بوی خوش خوششون میاد. تهیه این مواد هم خیلی سخت نیست، می تونین یه سری به عطاری بزنین و بگین دودکردنی خوشبو می خوام؛

3) کشیدن مندل یا حصار: مهمترین بخش در مورد محل احضار، کشیدن مندل یا حصاره؛ چرا که گاهی اوقات شما برای احضار به بیابون می رین. خب اونجا نه کسی هست و آلودگی وجود داره پس همه چیز آماده است؟ جواب نه است. خوب...

 مندل اصلا چی هست؟

تو چند پست قبل گفتم مندل(حصار) دایره ای هست که فکر احضار کننده به دور خودش می کشه. بذارین حرفم رو تصحیحی کنم: مندل یا حصار هر شکل هندسی بسته ای است که با چاقو یا چوب یا قلم برروی زمین کشیده می شود و فرد احضار کننده در آن می نشیند(چقدر قلنبه سلنبه گفتم!).

جناب سراج الدین سکاکی یکی از بزرگترین نویسنده های کتب علوم غریبه اسلامی در سطح دنیاست، ایشون تو یکی از کتابهاش می گه«در بسیاری از کتب مندل را به شکل دایره گفته اند، اما من مندل را به شکل چهارگوش رسم می کنم و آنچه به شما می آموزم چیزی است که خود آنرا تجربه کرده ام(مندل چهارگوش).

برای همین گفتم مندل یا حصار هر شکل هندسی می تونه باشه.

کاربرد مندل یا حصار:

وقتی شما جنی رو احضار می کنین، در قدم اول اون می خواد به شما صدمه بزنه، برای همین شما باید با وسیله ای از خودتون محافظت کنین. برای همین دور خودتون دایره ای می کشین و داخلش می شینین و بعد شروع به عمل احضار می کنین. وقتی جن ظاهر می شه، امکان داره بخواد شما رو از مندل بکشه بیرون، اما شما نباید گول بخورین، باید باهاش عهد ببندید(در مورد عهد بین جن و انسان تو کتب علوم غریبه اومده، هر عهدی روش خاصی داره که مربوط به خودشه برای همین من چیزی فعلا در موردش نمی گم)؛ بعد از بستن عهد می تونین از مندل خارج بشین.

طریقه کشیدن مندل یا حصار:

تو بعضی از احضارها دستور کشیدن مندل با دستور زیر متفاوته و دلیلش هم اینه که اون احضار مندل خاص خودش رو داره؛ اما معروفترین و قدرتمندترین حصار که جلوی اجنه بسیاری رو گرفته اینه:

به دور خود دایره ای رسم می کنید و در حین رسم دایره آیةالکرسی و چهار قل (سوره توحید، سوره کافرون، سوره ناس و سوره فلق) رو می خونین و داخلش می شینین.

البته می شه با انگشت هم دور خوتون بکشین ولی چون خطی به جا نمی مونه، ریسکش بالاست چون امکان داره بدون اینکه بدونین پاتون رو از مندا بیرون بذارین. اما از بعضی ها اطراف سجادشون با انگشت خط می کشن و محیط سجاده رو مندل قرا می دن که این هم می شه و کثیفکاری هم نداره.

مساحت مندل یا حصار چقدر است؟

در این مورد اندازه دقیقی وجود نداره، اما فکر می کنم اگه محدودیت نداشته باشین چها متر مربع اندازه مناسبی باشه؛ چرا که گاهی اوقات بعد از خوندن دعا باید منتظر شد و این انتظار گاهی ساعتها طول می کشه، برای همین می تونین داخل مندل آب و نون برای خودتون بذارین که اگه انتظارتون طولانی شد، ضعف نکین.

مندل اضطراری(ساده ترین نوع مندل):

گاهی می شه که از دور گردون(به قول آقای DEAD POOL)، جنی به شما حمله می کنه، و شما فرصت ندارین که مندل اصلی رو بکشین یا یادتون رفته که مندل بکشین و حالا جن اومده و اوضاع خطری شده، در این موارد می تونین یه دایره دور خودتون بکشین و فقط لفظ مبارک «بسم الله الرحمن الرحیم» رو بگین و برین داخلش. البته این نوع مندل به نظر ضعیفتر میاد اما خب«کاچی به ز هیچی».

یا علی!

+ محمد ; ۱٢:٠۸ ‎ب.ظ ; شنبه ٦ شهریور ۱۳۸٩
comment نظرات ()

مقدمات احضار جن/بخش اول/ واجبات(1):

دوستان عزیز در پستهای قبلی هم در این مورد به صورت پراکنده صحبتهایی شد، برای همین زیاد طولش نمی دم. فقط بدونین که کسی که می خواد جن مسلمان احضار کنه و از این جن نفع مادی،معنوی و معرفتی ببره، باید یه شرایطی رو داشته باشه:

1) نماز خوان باشه: منظور از نمازخون بودن، پایبند بودن به نمازهای واجبه، البته خوندن نمازهای مستحبی از جمله نماز شب که اهم نمازهای مستحبیه؛ برای موفقیت خیلی خیلی مؤثره؛

2) اهل دروغ و دغل نباشه: جنها موجودات حساسی هستند، و احساساتشان زود جریحه دار می شه و اگه ناراحت بشن گوش آدم رو می کشن. کسانی که می خوان با یه جن رابطه داشته باشن، باید بدونن که خیلی وقتها جنها در خلوت اونها حاضرن برای همین نمی شه بهشون دروغ گفت چون امکان داره بفهمن که اون موقع واویلاست...

3) اهل تصدق باشن: کمک به نیازمندان و دادن صدقه هم از کارهایی هست که پیشرفت در امر سلوک و ماورالطبیعه(البته شرعیش) رو تسریع می کنه؛

البته خصلتهای نیکو زیاده اما می خوام تو یه کلمه سروتهش رو هم بیارم: به واجبات پایبندی کامل و نسبت به محارم(کارهای حرام) انزجار کامل.

یا علی!

+ محمد ; ۱٢:٠٧ ‎ب.ظ ; شنبه ٦ شهریور ۱۳۸٩
comment نظرات ()

که می گوید ، که نمی گوید ؟

روزی داشتم یکی از سخنرانیهای آیت الله آملی را می دیدم ، بزرگوار داشت در مورد غفلت مردم صحبت می کرد ، راجع به اینکه «ای که دستت می رسد کاری بکن ، پیش از آن کز تو نیاید هیچ کار» ؛ همین طور می گفت اما معلوم بود که بعضی چیزها را نمی گوید ، که گفته اند « هر بی سروپا لایق اسرار خدا نیست » ؛ تا جایی که فرمودند : « های های های ... آنچه اندر دل بود اظهار آن مشکل بود ... » برداشت بنده کمترین، از این حرف آقا آن بود که بعضی نکات را نمی توان به هر کس ارائه کرد .

در اینجا سوالی پیش می آید و آن اینکه آیا آیت الله آملی با عوالم غیب در ارتباط است ؟ اگر هست چرا چیزی نمی گوید ؟ جواب ساده است : کسانی که با عوالم غیب و بالا ( نه دنیای اجنه ، منظور ملکوت و معنویت تمام و کمال است ) در ارتباطند هیچ وقت اظهار نمی کنند حالا چرایش را نمی دانم اما شاید جوابش در بیت زیر باشد : آنکه را اسرار حق آموختند / مُهر کردند و دهانش دوختند

حالایک سوال دیگر ، آنانکه می گویند ما ( نعوذ بالله ) امام زمانیم یا با امام زمان در ارتباطیم چه؟ در مورد آنها چه حرفی وجود دارد؟ جواب این یکی از قبلی هم ساده تر است : این دسته که کارشان همان دکان زدن است فقط برای سرکیسه کردن یا جمع کردن مردُم به دور خودشان است .

 

- حکایتی خواندنی در مورد مدعیان دروغین :

 

1) در پای منبر بزرگواری در حرم مطهر امام رضا علیه السلام این حکایت را شنیدیم : ( از زبان خطیب ) دوستی داشتم که مدتی بود به مکانی می رفت و بسیار هم به اعضای آنجا اعتقاد داشت که بله آنها عارفند و سالکند و همه معصوم ، بارها به او گفته بودم که عرفان را در نزد ناکسان نجوی اما نرود میخ آهنی به سنگ . این ماجراها ادامه داشت تا روزی آمد سراغم گفت فلانی تو که می گفتی فلان و فلان این سکه را ببین ... یه سکه پنج تومانی بود که بوی عطر می داد ، گفتم خوب که چی ؟ دوستم ماجرا را این گونه توضیح داد : « امشب آقای فلانی ( همان عارفی کیلویی ) گفت قراره امشب امام زمان بیاد به مجلسمون » همه آماده شدیم و مراسم شدیم که یهو ، الله اکبر ( !!! ) همه چراغا خاموش شد و یه بوی عطر عجیبی تو فضا پیچید ؛ همه زدیم زیر گریه ؛ یه چند دقیقه ای گذشت که برقا اومد ، وقتی برق وصل شد دیدم این سکه تو جیبمه »

خطیب گرانقدر ماجرا رو اینگونه ادامه داد : دوستم این حرفا رو می زد و مثل ابر بهار اشک می ریخت و منم همینجوری نگاش می کردم ؛ ذکر مصیبتش که تموم شد گفتم خوب یعنی بوی عطر بوی امام عصر بود ؟ گفت : « بله » ؛ گفتم یعنی این سکه رو هم حضرت تو جیبت گذاشته ؟ گفت : « پس چی ؟! » خندیدم و گفتم : اصل ماجرا به این پیچیدگیا هم که تو می گی نیست ، بعد از مراسم بی محتوای شما لامپا رو ( افراد آقای عارف کیلویی ) خاموش کردن ، بعدش یه نفر تو کانال کولر یه شیشه عطر خالی کرده و عطر با جریان هوا داخل محیط اتاق پخش شده ، از اون طرف تو تارکی که چشم چشم نمی دیده ، یه نفر یواشکی یه دونه سکه که معطر شده انداخته تو جیب شما . خوب نمی شه ؟

دوستمان با ناراحتی گفت این چه حرفیه که می زنی ؟؟؟ و بعد از من جا شد . مدتی بعد دیدمش گفتم چه خبر ؟ گفت اون یارو ( توجه داشته باشین آقای ... شد یارو ) که پیشش می رفتما ... دروغکی از کار دراومد ...

 

مولف گوید : دوستان عزیز توجه داشته باشین که با این چشم بندی ها گول این افراد نخورین چرا که اگه قرار باشه با این حرکات کسی عارف باشه که همه شعبده بازا سالک درجه یکن ...

+ محمد ; ۱٢:٠٥ ‎ب.ظ ; شنبه ٦ شهریور ۱۳۸٩
comment نظرات ()

آیا جنیان ( کسانی که احضار جن می کنند ) کافرند ؟

دوستان خودشون خوب می دونن که اجنه دارای ادیان و مذاهب زیادی هستند ( اما همانطور که قبلا گفتم توشون سنی نیست => بخش آیا باید از جن ترسید ) ، فردی که می خواهد جنی را احضار کند مختار است بین ادیان مختلف انتخاب کند ؛ کافر ، مسلمان ، مسیحی ، یهودی ، زرتشتی و... دست فرد احضار کننده است .

مطلبی جالب : یه روز داشت تو فهرشت یکی از کتابام می گشتم که چشمم به عنوان جالب و عجیب افتاد « احضار زیتونه ، خواهر شیطان » ، از بس عنوانش دور از انتظار بود ناخودآگاه به سمتش کشیده شدم و کنجاویم گل کرد که برای احضار این موجود چکار باید کرد ؟! البته الآن که این مطالب رو درج می کنم مدتی از اون ماجرا می گذره و برای همین ذهنیت دقیقی از مطالب کتاب ندارم اما کلیتش به شرح زیر بود :

گفته بود چیزی رو روی یک کاغذ نوشته سپس اون رو داخل کفن پوسیده ای ( که اون رو هم باید از یک قبر کهنه بیرون کشیده باشید ) در یک قبر کهنه در یک قبرستان کهنه دفن می کنیم . بالاخره به هر جون کندنی هست این افریت ( خواهر شیطان ) ظاهر می شه ( قسمت جالبش اینجاست ) ، عجوزه ای ظاهر می شه به سینه های آویزان و چهره سیاه و موهای ژولیده ؛ وقتی دیدیش بهش می گی ای زن زیبا من عاشق تو شده ام و خواستار ازدواج با توام پس او را به عقد خود در می آوری تا او نیز تورا از ما و درهم بی نیاز کند !!!!!

نمی دونم شاید بعضی ها اصلا ماجرا رو باور نکنن ؛ شاید بعضیها بگن کاش دستورالعمل به صورت کامل یادش بود تا ما هم آره ؛ به هر حال خدای عالم شاهده این عین جملات کتابه . خوب چی شد که این داستان واستون تعریف کردم ، می خواستم یه سوال ازتون بپرسم : دوستان من به نظر شما کسی که به یه همچین دستوری عمل می کنه و یه همچین موجودی که خواهر دشمن مادام العمر انسانه رو احضار می کنه آیا یه همچین کسی بویی از انسانیت برده ؟ چه برسه به این که بخوایم بهش بگیم مسلمان !!!

با توجه به اونچه که تاحالا متوجه شدیم جواب سوال بالا بستگی داره حالا مشروحش رو عرض می کنم .

در بخش احضار ، تا اونجا که من می دونم احضار کننده های ماهر می تونن انتخاب کنن که جن احضار شده مرد باشه یا زن ، مسلمان باشه یا غیر مسلمان و اگر غیر مسلمان چه دینی داشته باشه و یا اصلا دین داشته باشه یا نه . اما اون دسته از افرادی که چیزی بارشون نیست و ننه قمر تشریف دارن این قدرت رو ندارن ، البته باید عرض کنم که 90 درصد این افراد فقط درصدد احضار جن هستند حالا به هر شکل و قیافه ای و 10 درصد باقی مانده هم اصلا توباغ نیستن که بابا این جنی که می خوای احضار کنی کافره اگه نتونی مهارش کنی باباتو در میاره ...

خوب دوستان بحثو ملال آور نمی کنم با مقدمات بالا باید عرض کنم اون دسته که هیچی بارشون نیست رو اول فاکتور بگیرین و اصلا از لیستتون حذف کنید ، بریم سراغ اونایی که کارشون رو بلدن :

کسانی که جن مسلمان احضار می کنن و یا اگر هم جن غیر مسلمان ( تاکید می کنم منظور از جن غیرمسلمان لزوما جن کافر نیست ، منظور می تونه هر جن و دارای هر دین و مذهبی باشه ) رو احضار می کنن برای مقاصد دنیوی نیست بلکه برای یاد گرفتن برخی علوم یا مباحثه و مناظره است این افراد رو نمی شه گفت که کافرند البته در هر مجموعه ای عده ای گرگن تو لباس میش اما ما اونچه رو که می بینیم و با عقل و منطق جور در میاد رو قبول می کنیم ، که گفته اند :

هرکه را جامه پارسا بینی / پارسا دان و نیک مرد انگار

ور ندانی در نهانش چیست / محتسب را درون خانه چکار

این درمورد آنکه می بینیم و اینکه اهل از نااهل تا حدودی متمایز بشه اما این تمام موضوع نیست و گاهی نیاز به شناخت دقیق و ریشه ای که برایاون هم روشی بسیار ساده اما بسیار کربردی وجود داره که عــــــــرض می کنم :

دوستان شاید شنیده باشن که بعضیا می گن فلانی برای نوشتن دعا روی قرآن می شینه یا پشت به قبله می کنه یا از این قبیل حرفها ؛ من به دوستان عرض می کنم که بله من خودم به عینه دیدم که طرف به بهانه اینکه اینی که می نویسم باطل سـِحره پشت به قبله کرد و نوشت ... خوب این علامت مشتی است از خروار نشستن رو قرآن ، پشت به قبله کردن ، نگه داشتن ادرار درون شیشه ( که عده ای از این شیادین این نجاست رو تو غذای مشتری میریزن تا اون رو تسخیر کنن که متاسفانه کاری هم هست البته ، دعا لازم داره ، جیش نکنین به خورد ملت بدین  هااااا... ) ، اینکه بعضی از اونها مشتری بدبخت رو مجبور می کنن عمل خلاف شرع بکنه مثلا جنب شد غسل نکنه یا تا فلان قدر روز نماز نخونه و ... یا اینکه عده ای خودشون رو زخمی می کنن که ما خودمون رو به خاطر گناهانمون تنبیه می کنیم که این عمل به صراحت توسط مراجع محترم حرام اعلام شده و خیلی دیگه از این قبیل کارهای خلاف شرع .

برای فهم بیشتر نیاز دیدم تا ماجرایی رو براتون تعریف کنم :

خوب دوستان از اینکه مارو تحمل می کنین متشکرم ماجرا از این قراره که :

روزی توی کتاب مستتاب « دوهزار و یک ختم » به مبحث ختم آیه مبارکه نور برخوردم و دیدم درصورت موفقیت دراین امر خیلی چیزها نسیب آدم میشه و درصدد براومدم تا ختم رو انجام بدم اما فرصت نداشتم و سرم خیلی شلوغ بود تا یک روز با یکی از دوستان که سری در علوم غریبه داشت ملاقاتی داشتم و ماجرا رو براش تعریف کردم ، بهم گفت آیه نور رو اگه بیش از پنج بار می خوای بخونی باید مندل بکشی ( در بخشهای بعد درمورد مندل یا حصار مفصل صحبت خواهیم کرد فقط همین قدر بدونین که مندل دایره ای است که شخص احضار کننده به دور خودش می کشه ) ، این ماجرا گذشت تا حدود دوماه بعد که دوباره بحث این ختم به میان اومد به اون شخص گفتم می خوام این ختم رو انجام بدم گفت برای اینکه سریعتر به هدف برسی و به هدف والاتری و کاملتری برسی باید به چند نکته عمل کنی : اول از خوردن گوشت تو مدت ختم پرهیز کنی ، دوم نون جو و کشمش بخوری ( به جای غذای روزانه ) ، سوم جای خلوت بشینی و بوی خوش ( عود ، عنبر و ... ) بسوزانی ، چهارم لباس پاک بپوشی و خیلی توصیه های دیگه .

البته متاسفانه هنوز موفق به این ختم نشدم اما به شدت علاقه به انجامش دارم ، به دوستانی هم که دوست دارن این ختمها رو انجام بدن توصیه می کنم با مطالعه و با احتیاط وارد عمل بشن که «فیله اومد آب بخوره افتاد و دندونش شکست ...»

خوب خدمت رفقای عزیز خودم عارضم که: دیدین که توصیه های اون عزیز به من چی بود ، نگفت نماز نخون ، نگفت پشت به قبله بخون ، نگفت با خون بنویس و خیلی نگفتهای دیگه ... این ختم یک ختم الهی است و دراون یک آیه که از عزیزترین آیات قرآنه محور عمل قرار داده می شه درضمن اینکه برای ختم در هر بار خوندن آیه باید لفظ مبارک « بسم الله الرحمن الرحیم » آورده بشه ، حال آنکه در خیلی جاها دیدم که می گن فلان سوره رو چهل بار بدون  « بسم الله الرحمن الرحیم » بخون !!!

در کل به عنوان حرف آخر در این مقوله باید عرض کنم که رفتار و سکنات فرد مورد نظر رو زیر نظر بگیرین ببینین نمازش اول وقته ، نمازش رو ترجیحا به جماعت می خونه ، آیا اهل غیبت و بدگویی هست و هزاران فاکتور دیگه ، من بهتون خط می دم شما سرخطو بگیرین تا آخرشو می رین خیالتون راحت. در مورد کتابها هم همینه اگه توی کتابی دیدین شما رو امر به عمل حرام و حتی مکروه می کنه بهتون از همین الآن می گیم اون کتابو ببوسین بزارین کنار که تهش سیاهیه .

+ محمد ; ۱٢:٠۳ ‎ب.ظ ; شنبه ٦ شهریور ۱۳۸٩
comment نظرات ()

آیا باید از جن ترسید ؟

سوال خوبی است و جواب جالبی هم دارد ، برای اینکه بهتر به جواب برسیم پاسخ این سوال را دو بخشی می کنم :

بخش اول : چه کسانی نباید از جن بترسند ؟

بخش دوم : چه کسانی باید از جن بترسند ؟

 

بخش اول :

 

من جن را به مانند مار انگار می کنم ، حال آنکه مار را تا آزار ندهی آزارت نمی دهد ، جن ها را می توان به چند قسمت تقسیم کرد : جن های کافر ، جن های مسلمان ، جن هایی که ادیان الهی دیگر دارند .

جن های مسلمان و جنهایی که دارای ادیان الهی هستند با آدمی کاری ندارند ، مادامی که ما نیز با آنها کاری نداشته باشیم ، اما جنهای کافر ... این اجنه به آزار و اذیت انسان مخصوصا مسلمانا علاقه دارند ، خوب باید در مقابله با آنها چه کرد ؟ مفید و مختصرش این می شود که کسانی که در هنگام ورود به مستراح               ( دستشویی ) « بسم اله الرحمن الرحیم » می گویند ؛ کسانی که در بیابان قبل از قضای حاجت « بسم الله الرحمن الرحیم » می گویند ؛ افرادی که حرمت مقدسات ادیان الهی را نگه می دارند ؛ کسانی که به اجنه فحش یا ناسزا نمی دهند ؛ کسانی که نمی گویند جن دروغ است نباید از جن بترسند .

نکته مهمی که لازم دیدم ذکر کنم این است که در بعضی موارد فرد احساس می کند که در جایی قرار دارد که امکان ظاهر شدن جن و یا آزار آن وجود دارد و نمی تواند از آن بگریزند ؛ در این حال باید چه کرد ؟ در این باره احادیث و روایات فراوانی وجود دارد که در آن آمده برای رهایی از جن باید چه کرد که آن را در آینده در بخشهای مربوط می آوریم اما یک نمونه به عنوان مثال :

از امام سجاد علیه السلام روایت است که فرمود : هرگاه این دعا را بخوانم ، پروا ندارم اگر جن و انس جمع شوند برای ضرر رسانیدن به من :

  

بسم الله الرحمن الرحیم

بسم الله و بالله و من الله و فی الی الله و سبیل الله اللهم الیک اسلمت نفسی و الیک وجهت وجهی و الیک فوضت امری واحفظنی بحفظ الایمان من بین یدی و من خلفی و عن شمالی و من فوقی و من تحتی وادفع عنی بحولک و قوتک ولا حول و لا قوة الا بالله العلی العظیم

 

 

بخش دوم :

 

ابتدا باید به این نکته توجه کنیم که گاهی فرد به اجنه بی احترامی می کند یا نجاست و آب جوش را بدون گفتن لفظ مبارک « بسم الله الرحمن الرحیم » خالی می کند ، اما دچار آزار اجنه نمی شود ، چرا ؟ در جواب باید عرض کنم که دو حالت دارد ، حالت اول آنکه اصلا جنی در آن اطراف نیست و حالت دوم آنکه جن وجود دارد اما مردم آزار نیست که این دو حالت بسیار اتفاق می افتد ولی همیشه اتفاق نمی افتد و فرق بسیاریه بین  « اکثر اوقات » با « همیشه » ؛ وای به روزی که جن در صدد انتقام بربیاد ، چرا که در کتابی خواندم که اگر فردی را جن بو کند تا شش ماه تب می کند ، و یک سیلی از جانب یک جن حتی می تواند فرد را بکشد .

حالا چه کسانی باید حواسشون جمع باشه ؟

دوستان عزیز بهتره بدونن که طبق گفته آیت حق ، آیت الله العظمی طباطبایی (ره) ، « اجنه تمام مذاهب را دارند اما در آنها سنی وجود ندارد » و آن هم دلیل دارد چرا که اجنه ای که در روز غدیر بوده اند هنوز    زنده اند و کسی ( در طایفه جن ) نمی تواند غدیر را تکذیب یا تحریف کند . به همین منظور باید به برادران اهل سنت عرض کنم که با کمال احترام ، اجنه را با تسنن سری نیست پس به منظور احضار یا هر عمل دیگری که یک سرش به جن وصل می شود کاری نکنند که ...

یک حکایت واقعی که خودم با یک واسطه شنیده ام :

در شهر بندرترکمن که در آن برادران ترکمن زیادند ، فردی درصدد برمی آید تا به وسیله ی کتابی که معلوم نیست از کجا و چگونه به دستش رسیده احضار جن کند ؛ داستان را اینگونه تعریف می کرد :

تو کتاب نوشته بود برید به قبرستان مسلمان ، منم رفتم و شروع کردم به خوندن ، همینجوری خوندم و خوندم که یهو دیدم یه صدایی اومد و گفت فردا شب برو به قبرستان خودتون ( سنیها ) اونجا شروع کن به خوندن . منم فردا شبش رفتم قبرستان خودمون و شروع کردم به خوندن که یهو دیدم یه چیز سیاهی از تو زمین در اومد منم دفرار که یهو یه چیزی محکم خورد تو کلم ...

می بینید که جن در به قبرستان تشیع بی احتارمی نکرده و به فرد گفته به قبرستان خودتان برو تا آنجا مورد پذیرایی قرار بگیرد، این فرد تا حدود دو هفته گنگ بوده است و نمی توانسته صحبت کند و اکنون لکنت دارد ؛ پیام اخلاقی این داستان چیست ؟ یک : این فرد به هنگام احضار به دور خود مندل ( حصار ) نکشیده است و برای همین جن به او حمله کرده ؛ دو : فرد سنی هرچقدر هم در این باره اطلاعات داشته باشد تا قبول ولایت نکند و شیعه نشود از عالم جن به او خیری نمی رسد ؛ سوم : در هر کتاب هر چرت و پرتی که نوشته بود را نگیرید و نخوانید و عمل نکنید ، می بینید که در کتابی که این فرد استفاده کرده حتی طریقه صحیح احضار را ذکر نکرده و خیلی ضربتی رفته سراغ اصل مطلب که خوب نتیجه اش را دیدیم .

خوب دیگرچه کسی باید از جن بترسد ؟ عرض می کنم ؛ دوستان همه تو تلوزیون دیدن که یه نفر میاد گنجشو زیر زمین چال می کنه و می ره و بعد هزار سال یه نفر میاد و با نقشه گنج اون رو پیدا می کنه ، اما این بخشی از یه کل بزرگه که درستشو عرض می کنم :

در زمانهای قدیم دزدان بعد از غارت و چپاول ، ثروت بادآورده خود را در جایی پنهان می کردند و برای اینکه بتوانند بعدا جای آنرا پیدا کنند نقشه ای از محل تهیه می کردند ؛ یا اینکه در زمان جنگ مردم بیچاره مجبور به مهاجرت موقتی می شدند که در این زمان نمی تونستن تما وسایل خونشون رو همراه خودشون ببرن پس برای اینکه این وسایل که دراونها وسایلی مثل ظروف طلا و نقره و مفرق پیدا می شده ؛ به دست غراتگران دشمن نیفته اونها رو زیر زمین پنهان می کردن .

- خوب این چه ربطی داره ، عرض می کنم ، در اون زمان که گاو صندوق نبود که طرف طلا جواهرشو بچپونه اون تو و فقط خودش رمزشو بدونه پس روی دفینه طلسم می گذاشتن حالا یا خودشون این کارو می کردن یا یه فرد بلد این کارو براشون انجام می داد ؛ افراد ناشی که نمی دونن همینجوری می رن که ما گنج پیدا می کنیم اما دچار طلسم می شن و ... بلاهایی که سر کس نیومده سرشون میاد که مفصلش رو تو بخش طلسمات و طلسم شکن آوردم ، خواستین یه سری بزنین ؛ در کل این افراد که دوست دارن یه شبه ره صد ساله برن و هیچی هم بارشون نیست بهتره مراقب خودشون باشن اساسی .

یه گروه دیگه که در بالا هم اشاره ی کوچکی بهش کردم اینه که : متاسفانه برخی از کتابها توسط افراد نابلد یا مغرض نوشته می شن که توشون به صورت ناقص بخشی از یک عمل آمده ، حالا ناقص چیه ، دوستان خودشون بهتر می دونن که عمل احضار مقدماتی داره که اگه اونا فراهم نباشه فرد احضار کننده در معرض خطر قرار می گیره .

نکته مهم : با کمال احترام به نویسندگان و بزرگان متخصص در این رشته منظورم با شیادینی است که خودشان می دانند که در پس نقاب عوام فریبشان چه روباه مکار نهفته .

- یک سوال : مقدمات احضار چیست ؟ در جواب باید عرض کنم ابتدایی ترین مقدمات عبارتند از طهارت لباس ، جسم ، روح و فکر – مطابقت عوامل خارجی ( از جمله وضعیت ستارگان ، وضعیت هوا و... ) با عمل ، کشیدن مندل مناسب ( برخی از احضارها مندل خاص خود را دارن ) ، دانستن انصارفنامه ( در صورتی که آن عمل احضار انصرافنامه داشته باشد ) و خواندن آن در صورت انصراف از عمل احضار .

این مقدمات تو اکثر کتب معتبر علوم غریبه اومده و ما هم سعی کردیم اونا رو تو وبلاگ قرار بدیم .

 

بعد از توضیحاتی که در بالا گذشت امیدوارم دیگه کسی بیخودی از جن نترسه و در مقابل کسانی که رو آتیش راه می رن بدنن که امروز فردا می سوزن ، من آنچه شرط بلاغ بود به تو گفتم تو خواه عبرت گیر ، خواهی ملال .

 

 

+ محمد ; ۱٢:٠۱ ‎ب.ظ ; شنبه ٦ شهریور ۱۳۸٩
comment نظرات ()