آیا باید از جن ترسید ؟

سوال خوبی است و جواب جالبی هم دارد ، برای اینکه بهتر به جواب برسیم پاسخ این سوال را دو بخشی می کنم :

بخش اول : چه کسانی نباید از جن بترسند ؟

بخش دوم : چه کسانی باید از جن بترسند ؟

 

بخش اول :

 

من جن را به مانند مار انگار می کنم ، حال آنکه مار را تا آزار ندهی آزارت نمی دهد ، جن ها را می توان به چند قسمت تقسیم کرد : جن های کافر ، جن های مسلمان ، جن هایی که ادیان الهی دیگر دارند .

جن های مسلمان و جنهایی که دارای ادیان الهی هستند با آدمی کاری ندارند ، مادامی که ما نیز با آنها کاری نداشته باشیم ، اما جنهای کافر ... این اجنه به آزار و اذیت انسان مخصوصا مسلمانا علاقه دارند ، خوب باید در مقابله با آنها چه کرد ؟ مفید و مختصرش این می شود که کسانی که در هنگام ورود به مستراح               ( دستشویی ) « بسم اله الرحمن الرحیم » می گویند ؛ کسانی که در بیابان قبل از قضای حاجت « بسم الله الرحمن الرحیم » می گویند ؛ افرادی که حرمت مقدسات ادیان الهی را نگه می دارند ؛ کسانی که به اجنه فحش یا ناسزا نمی دهند ؛ کسانی که نمی گویند جن دروغ است نباید از جن بترسند .

نکته مهمی که لازم دیدم ذکر کنم این است که در بعضی موارد فرد احساس می کند که در جایی قرار دارد که امکان ظاهر شدن جن و یا آزار آن وجود دارد و نمی تواند از آن بگریزند ؛ در این حال باید چه کرد ؟ در این باره احادیث و روایات فراوانی وجود دارد که در آن آمده برای رهایی از جن باید چه کرد که آن را در آینده در بخشهای مربوط می آوریم اما یک نمونه به عنوان مثال :

از امام سجاد علیه السلام روایت است که فرمود : هرگاه این دعا را بخوانم ، پروا ندارم اگر جن و انس جمع شوند برای ضرر رسانیدن به من :

  

بسم الله الرحمن الرحیم

بسم الله و بالله و من الله و فی الی الله و سبیل الله اللهم الیک اسلمت نفسی و الیک وجهت وجهی و الیک فوضت امری واحفظنی بحفظ الایمان من بین یدی و من خلفی و عن شمالی و من فوقی و من تحتی وادفع عنی بحولک و قوتک ولا حول و لا قوة الا بالله العلی العظیم

 

 

بخش دوم :

 

ابتدا باید به این نکته توجه کنیم که گاهی فرد به اجنه بی احترامی می کند یا نجاست و آب جوش را بدون گفتن لفظ مبارک « بسم الله الرحمن الرحیم » خالی می کند ، اما دچار آزار اجنه نمی شود ، چرا ؟ در جواب باید عرض کنم که دو حالت دارد ، حالت اول آنکه اصلا جنی در آن اطراف نیست و حالت دوم آنکه جن وجود دارد اما مردم آزار نیست که این دو حالت بسیار اتفاق می افتد ولی همیشه اتفاق نمی افتد و فرق بسیاریه بین  « اکثر اوقات » با « همیشه » ؛ وای به روزی که جن در صدد انتقام بربیاد ، چرا که در کتابی خواندم که اگر فردی را جن بو کند تا شش ماه تب می کند ، و یک سیلی از جانب یک جن حتی می تواند فرد را بکشد .

حالا چه کسانی باید حواسشون جمع باشه ؟

دوستان عزیز بهتره بدونن که طبق گفته آیت حق ، آیت الله العظمی طباطبایی (ره) ، « اجنه تمام مذاهب را دارند اما در آنها سنی وجود ندارد » و آن هم دلیل دارد چرا که اجنه ای که در روز غدیر بوده اند هنوز    زنده اند و کسی ( در طایفه جن ) نمی تواند غدیر را تکذیب یا تحریف کند . به همین منظور باید به برادران اهل سنت عرض کنم که با کمال احترام ، اجنه را با تسنن سری نیست پس به منظور احضار یا هر عمل دیگری که یک سرش به جن وصل می شود کاری نکنند که ...

یک حکایت واقعی که خودم با یک واسطه شنیده ام :

در شهر بندرترکمن که در آن برادران ترکمن زیادند ، فردی درصدد برمی آید تا به وسیله ی کتابی که معلوم نیست از کجا و چگونه به دستش رسیده احضار جن کند ؛ داستان را اینگونه تعریف می کرد :

تو کتاب نوشته بود برید به قبرستان مسلمان ، منم رفتم و شروع کردم به خوندن ، همینجوری خوندم و خوندم که یهو دیدم یه صدایی اومد و گفت فردا شب برو به قبرستان خودتون ( سنیها ) اونجا شروع کن به خوندن . منم فردا شبش رفتم قبرستان خودمون و شروع کردم به خوندن که یهو دیدم یه چیز سیاهی از تو زمین در اومد منم دفرار که یهو یه چیزی محکم خورد تو کلم ...

می بینید که جن در به قبرستان تشیع بی احتارمی نکرده و به فرد گفته به قبرستان خودتان برو تا آنجا مورد پذیرایی قرار بگیرد، این فرد تا حدود دو هفته گنگ بوده است و نمی توانسته صحبت کند و اکنون لکنت دارد ؛ پیام اخلاقی این داستان چیست ؟ یک : این فرد به هنگام احضار به دور خود مندل ( حصار ) نکشیده است و برای همین جن به او حمله کرده ؛ دو : فرد سنی هرچقدر هم در این باره اطلاعات داشته باشد تا قبول ولایت نکند و شیعه نشود از عالم جن به او خیری نمی رسد ؛ سوم : در هر کتاب هر چرت و پرتی که نوشته بود را نگیرید و نخوانید و عمل نکنید ، می بینید که در کتابی که این فرد استفاده کرده حتی طریقه صحیح احضار را ذکر نکرده و خیلی ضربتی رفته سراغ اصل مطلب که خوب نتیجه اش را دیدیم .

خوب دیگرچه کسی باید از جن بترسد ؟ عرض می کنم ؛ دوستان همه تو تلوزیون دیدن که یه نفر میاد گنجشو زیر زمین چال می کنه و می ره و بعد هزار سال یه نفر میاد و با نقشه گنج اون رو پیدا می کنه ، اما این بخشی از یه کل بزرگه که درستشو عرض می کنم :

در زمانهای قدیم دزدان بعد از غارت و چپاول ، ثروت بادآورده خود را در جایی پنهان می کردند و برای اینکه بتوانند بعدا جای آنرا پیدا کنند نقشه ای از محل تهیه می کردند ؛ یا اینکه در زمان جنگ مردم بیچاره مجبور به مهاجرت موقتی می شدند که در این زمان نمی تونستن تما وسایل خونشون رو همراه خودشون ببرن پس برای اینکه این وسایل که دراونها وسایلی مثل ظروف طلا و نقره و مفرق پیدا می شده ؛ به دست غراتگران دشمن نیفته اونها رو زیر زمین پنهان می کردن .

- خوب این چه ربطی داره ، عرض می کنم ، در اون زمان که گاو صندوق نبود که طرف طلا جواهرشو بچپونه اون تو و فقط خودش رمزشو بدونه پس روی دفینه طلسم می گذاشتن حالا یا خودشون این کارو می کردن یا یه فرد بلد این کارو براشون انجام می داد ؛ افراد ناشی که نمی دونن همینجوری می رن که ما گنج پیدا می کنیم اما دچار طلسم می شن و ... بلاهایی که سر کس نیومده سرشون میاد که مفصلش رو تو بخش طلسمات و طلسم شکن آوردم ، خواستین یه سری بزنین ؛ در کل این افراد که دوست دارن یه شبه ره صد ساله برن و هیچی هم بارشون نیست بهتره مراقب خودشون باشن اساسی .

یه گروه دیگه که در بالا هم اشاره ی کوچکی بهش کردم اینه که : متاسفانه برخی از کتابها توسط افراد نابلد یا مغرض نوشته می شن که توشون به صورت ناقص بخشی از یک عمل آمده ، حالا ناقص چیه ، دوستان خودشون بهتر می دونن که عمل احضار مقدماتی داره که اگه اونا فراهم نباشه فرد احضار کننده در معرض خطر قرار می گیره .

نکته مهم : با کمال احترام به نویسندگان و بزرگان متخصص در این رشته منظورم با شیادینی است که خودشان می دانند که در پس نقاب عوام فریبشان چه روباه مکار نهفته .

- یک سوال : مقدمات احضار چیست ؟ در جواب باید عرض کنم ابتدایی ترین مقدمات عبارتند از طهارت لباس ، جسم ، روح و فکر – مطابقت عوامل خارجی ( از جمله وضعیت ستارگان ، وضعیت هوا و... ) با عمل ، کشیدن مندل مناسب ( برخی از احضارها مندل خاص خود را دارن ) ، دانستن انصارفنامه ( در صورتی که آن عمل احضار انصرافنامه داشته باشد ) و خواندن آن در صورت انصراف از عمل احضار .

این مقدمات تو اکثر کتب معتبر علوم غریبه اومده و ما هم سعی کردیم اونا رو تو وبلاگ قرار بدیم .

 

بعد از توضیحاتی که در بالا گذشت امیدوارم دیگه کسی بیخودی از جن نترسه و در مقابل کسانی که رو آتیش راه می رن بدنن که امروز فردا می سوزن ، من آنچه شرط بلاغ بود به تو گفتم تو خواه عبرت گیر ، خواهی ملال .

 

 

/ 12 نظر / 528 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ناباور

با سلام بنده مسلمان نیستم (سابقا مسلمان بودم) ، و مسلما اعتقادی به جن ندارم ، و حرفهایی که میزنید قابل اثبات نیست ، اینو میخوام بگم از کجا معلوم حرفای شما حقیقت داره و خرافات نیست !!؟ به عنوان مثال همون داستان شخص سنی رو که گفتین ، از کجا معلوم کسی که با اهل سنت دشمنی داشته مغرضانه به دروغ این را نگفته باشه و شما هم که مخالف سنی هستین به مذاقتون خوش اومده باشه و . . . البته تا اونجایی که من تحقیق کردم اکثر ادعای مذهبی و ماوراء الطبیعه دروغ بودن (در واقع مکر و حیله بوده ) و اونایی هم که دروغ بودنشون معلوم نشده دلیل بر واقعی بودنشون نیس چون همه مکر و فریبی رو نمیشه فهمید !! ممنون میشم اگه بتونین واسه من وجود جن (البته وجود شفا دادن امامان هم هس !) واسم اثبات کنین ، اگه اینکارو کنین یه میلیون تومان بابتش میدم چون واسه تحقیقاتم و ادامه مسیر زندگیم بسیار اهمیت دارن در کل اگه امکانش هست میخوام باهم بحث و مناظره ای بر سر وجود موجودات ماوراء الطبیعه مثل جن داشته باشیم ، البته بنده واسه انکار وجود جن دلایلی دارم که میخوام ببینم میتونین جواب منطقی و قانع کننده بدین یا نه ؟ ممنون از لطفتون

سلام من میدونم جن وجود داره میدونم مسلمون و غیر مسلمون داره میدونم خدا قبل از اینکه انسان رو خلق کنه موجودات دیگه رو خلق کرد تا انسان ازشون استفاده کنه جن هم قبل از انسان بوده پس انسان مجاز به استفاده (درست) از اونه. چیزی که نمیدونم اینه که چرا حرف از جن میشه همه میخوان یکیشو داشته باشن و باهاش پول بدست بیارن! نمیدونن چه نعمته بزرگیه که وقتی از عزیزت خبر نداری یه جن مسلمون چقدر برات ارزش داره و اونوقت دیگه نمیگی جن نیست و اعتقاد ندارم و هزار تا حرف دیگه مثل اینه که تا تشنه نشی قدر آب رو نمیدونی! ما هم تا نفهمیم جن برای چی خلق شده قدرشو نمیدونیم! البته جدا از عبادت خدا! یه دوستی داشتم که اجنه رو میدید و از این بابت خیلی ناراحت بود و زجر میکشید، یه بار تو دلم گفتم خدایا من تمام وجودم آرزو داره که چیزی که نمیبینم رو ببینم اونوقت دوستم دیده رو میخواد نبینه! خوش به حال اونایی که این توان رو دارن اونا دیگه برای شک نکردن به خدا و قرآن هیچ بهانه ای ندارن حیف که اون دوستم رو دیگه نمیتونم ببینم وگرنه ازش میخواستم از عزیزم بهم خبر برسونه من جای بقیه کسایی که این متنا رو خوندن بودم شک نمیکردم جن وجود داره من و تو نمیبینی

هوشمند

سلام من کاملا به جن معتقدم من یه احضار به اسم حمامه بنت احمر خوندم آیا واقعیت دارد که حمامه به صورت یک زن زیبا ظاهر می شود؟راستش میترسم احضارش کنم حالمو بگیره یه سوال دیگه چرا اجنه با ظاهر ترسناک ظاهر میشن؟

hani

یعنی ترکوندی ........دمت گرم خیلی حال کردم نوشته حات عالی بود مرسی........راستی یه بار شرایت احظار جن راهم بنویسید....متشکرم سایتت اطلاعاتما بیشتر کرد.

sonni

khoda begam chikaretun kone.. akhe ch rabti b shievo sonni dare? khoda lanetetun kone ba in cherto perta k b khorde mellatesh midid.. jen vojud dare va hich rabti b shie va sonni nadare.. chon dowreye peiqambar aslan sonnio shie vojud nadashtan..... motasefam baratun

امیر

احضار من گناه کبیره محسوب میشه اگه اجنه بخوان به من 10000 میالیارد بدن هم قبول نمی کنم ...

مهلا

میشه باهاشئن ازدواج هم کرد؟[نیشخند]

Hana

شما خودتون تاحالا جن احضار کردین؟[وحشتناک]

من

آخه جن چه ربطی به شیعه وسنی داره، اخه مگه تمام جن ها تو اون موقع تو غدیر خم بودن؟اصلا شاید بعضیشون راه و روش سنی ها رو ادامه بدن. خیلی هارو داشتیم تو غدیر خم اما سنی هم شدن. داداش بفهم ،همین جوری تفرقه درست می کنین. منافق

بنده خدا

با سلام به شما ودوستان عزیز مطالب وبلاگتونو خوندم کاملا درسته و حقیقت داره ، دوستان عزیز منم توصیه میکنم تا میتونید از جناب های اجنه دوری کنید چون اگه شما از اونها کاری رو بخواید اونها هم چیزی رو از شما می خوان حالا شده تو نسل خودتون باشه یا نسل های بعدیتون داستان یه پیرمرد و دو اجنه رو شنیدم که توی اون پدر و مادری بودن که بچه دار نمیشدن با دعا و جادو از اجنه میخوان بچه دار بشن و بعد از اون ادای قرض نمیکنن بعد از 30 سال پسرشون با دو نفر دوست میشه و خارکنی تو بیابون انجام میدن،این دوستای آقاهه هر سری که بچه یارو میدیدن میگفتن بخورمت !!!!، خلاصه بعد از 10 سال کار و زندگی کنار هم به روز مرده میاد میبینه کله بچش کنده شده و مرده بعد میره علتشو از دعا نویس جویا میشه میفهمه چون پدر و مادرش ادای دین نکرده بودن جن ها اومدن بچه اون پدر و مادر رو هم سفره و نوه اونا رو از بین بردن ، کاربرای عزیز به توصیه های آقا محمد توجه کنید و کاری نکنید که بعدا" از کرده خودتون پشیمون بشید /در امان خدا باشید/[لبخند]